Częstym pytaniem pojawiającym się w użytkowników jest to, czy jednostka zewnętrzna klimatyzacji jest głośna. Należy tu podkreślić, że każde urządzenie tego typu generuje dźwięki, jednak nowoczesne modele oparte na innowacyjnych rozwiązaniach pozwalają znacznie obniżyć hałas. Standardowo mówi się o poziomie głośności 45-55 dB(A). Mimo to w najnowszych modelach klimatyzacji poziom hałasu obniżony może zostać do 20-25 dB. Warto zapoznać się z informacjami, czy jednostka zewnętrzna klimatyzacji jest głośna na podstawie tego, co podaje producent.

Jak głośna jest jednostka zewnętrzna klimatyzacji typu split?

Poziom głośności jednostki zewnętrznej typu split sięga na ogół wspomniane już 45-55 dB(a). W przypadku urządzeń monoblokowych możliwe jest jednak obniżenie hałasu, jaki generują. Oceniając, czy jednostka zewnętrzna klimatyzacji jest głośna w tym przypadku, można porównać do szumów występujących w przestrzeni biurowej. Jeżeli Twoją intencją jest zmniejszenie tej wartości, musisz zdecydować się na kolejne wydatki, które Ci w tym pomogą.

Czy klimatyzacja na balkonie hałasuje?

Montując urządzenie klimatyzacyjne z jednostką zewnętrzną na balkonie, trzeba pamiętać o tym, że będzie ona generowała hałas podczas swojej pracy. O ile w domu użytkownika nie będzie on stanowił problemu, o tyle dla sąsiada sprawa może wyglądać inaczej. Dlatego warto wybierać najnowocześniejsze modele, które rozwiązują problem tego, czy jednostka zewnętrzna klimatyzacji jest głośna. Dzieje się tak, ponieważ innowacyjne technologie pozwalają skutecznie obniżyć poziom generowanych dźwięków.

Czy jednostka zewnętrzna klimatyzacji przeszkadza sąsiadom?

Kwestia tego, czy jednostka zewnętrzna klimatyzacji przeszkadza sąsiadom, nie jest oczywista. Standardowe, niczym niewygłuszone modele mogą być uciążliwe dla otoczenia ze względu na stałą pracę. Jednak to, czy jednostka zewnętrzna klimatyzacji jest głośna, nie musi stanowić dla nikogo problemu, Otóż istnieją urządzenia, których praca jest na tyle cicha, że może być porównywana nawet z szeptem. Mimo to warto dobrze przemyśleć ulokowanie klimatyzacji tak, by nie była skierowana bezpośrednio na posesję, a szczególnie okna sąsiadów. Inną opcją są dodatkowe ochrony dźwiękoszczelne, które zahamują przedostawanie się dźwięków jednostki zewnętrznej klimatyzacji poza teren.

Co warto wybrać?

Jeśli zastanawiasz się, czy jednostka zewnętrzna klimatyzacji jest głośna, mogą zainteresować Cię nowoczesne rozwiązania, które generują dźwięki na poziomie 20-25 dB. Jest on porównywalny do szeptu. Mowa tu o klimatyzatorach produkowanych przez Rotenso, czyli firmę, której doświadczenie pozwoliło na znalezienie odpowiedzi na potrzeby użytkowników urządzeń. Pamiętaj także o tym, że istnieją normy głośności, które regulują to, ile hałasu generują klimatyzatory, Rotenso zadbało o to, by były one jak najcichsze. Zauważ, że są one także maksymalnie skuteczne w regulacji temperatury powietrza w pomieszczeniu.

Zobacz także: