Działanie tego rodzaju klimatyzacji opiera się na utrzymaniu odpowiednich warunków, mikroklimatu w pomieszczeniach technicznych, czyli takich, gdzie znajdują się maszyny komputerowe, serwery, czuły sprzęt elektroniczny. Mowa tu o precyzyjnej regulacji temperatury i jakości powietrza, w tym jego oczyszczaniu. Klimatyzacja precyzyjna działa nieustannie, wraz z technologią, której stwarza optymalne warunki. Dlatego warto zadbać o jej dodatkowe źródło zasilania, które będzie podtrzymywało jej pracę, również na wypadek awarii dotychczasowego.

Czy klimatyzacja powinna działać przez cały rok? 

Warto pamiętać, że działanie klimatyzacji precyzyjnej jest ważne na przestrzeni całego roku. Dzieje się tak, ponieważ zebrane urządzenia nieustannie wymagają kontroli mikroklimatu. Klimatyzacja serwerowni to kwestia niezwykle istotna, można nawet stwierdzić, że jest to rzecz kluczowa z punktu widzenia poprawnego funkcjonowania przedsiębiorstwa. Rolę klimatyzatorów pełnią szafy klimatyzacyjne, dedykowane większym przestrzeniom lub urządzenia naścienne, które sprawdzają się w mniejszych pomieszczeniach. Do popularnych i cenionych w branży marek należą Stulz oraz Daikin.

Stosowana nie tylko w serwerowniach 

Klimatyzacja precyzyjna jest stosowana nie tylko w serwerowniach i branży telekomunikacyjnej. Tego typu rozwiązania wykorzystywane są również w laboratoriach, w których optymalne warunki często są kluczowa dla jakości przechowywania próbek. Co ciekawe, stosowanie takiego rozwiązania jest cenne także w przemyśle spożywczym, a nawet w skarbcach bankowych i obiektach wojskowych. Odpowiedni mikroklimat w tych przestrzeniach jest zapewniany przez prawidłowo dobrane i konserwowane urządzenia, które zadowalają użytkowników nieprzerwaną i skuteczną pracą. 

Dobór odpowiedniego rozwiązania jest rzeczą istotną 

Odpowiedni model dobiera się patrząc na warunki panujące w pomieszczeniu i stopień ciepła produkowanego przez nieustannie działające maszyny. Technologia regulująca temperaturę, wilgotność i czystość powietrza ma za zadanie stworzyć prawidłowy mikroklimat dla danego przedsiębiorstwa. Należy pamiętać, że w serwerowniach na ogół nie przebywają ludzie, jednak znajduje się tam niejednokrotnie wiele komputerów, które wytwarzają ciepła. Co więcej, nie mogą ulec zawilgoceniu, które doprowadziłoby do powstania pleśni i grzybów, mogących je uszkodzić.

W podjęciu decyzji pomogą Ci specjaliści 

W podjęciu decyzji względem doboru klimatyzacji precyzyjnej pomogą Ci wykwalifikowani i doświadczeni specjaliści. Wesprą Cię w znalezieniu odpowiedniego rozwiązania, jego montażu, uruchomieniu i późniejszym serwisie. Jest to zdecydowanie duże ułatwienie dla przedsiębiorców. Działanie klimatyzacji precyzyjnej powinno być stale monitorowane, ponieważ wpływa ono na jakość pracy firmy. Niezależnie od tego, jaką technologię wybierzesz, możesz liczyć na kompleksowe wsparcie fachowców.