Klimatyzator z funkcją grzania A+++ to nowoczesne i uniwersalne rozwiązanie, które pozwoli Ci wprowadzić w pomieszczeniach odpowiednią temperaturę. Warto wiedzieć, że klimatyzator to pompa ciepła powietrze-powietrze, która ma zawór 4-drogowy, który pozwala zarówno na chłodzenie, jak i grzanie. W trakcie pierwszej czynności jednostka wewnętrzna działa jako parownik, a zewnętrzna – skraplacz. Kiedy przełączymy funkcje, następuje zamiana ról obu tych części. Oznacza to, że jednostka zewnętrzna pobiera energię cieplną i transferuje ją do jednostki wewnętrznej, która odpowiada za ogrzanie wnętrza, w jakim została zamontowana. 

Jakie są zalety klimatyzatora z funkcją grzania A+++?

Warto także pochylić się nad zaletami klimatyzatora z funkcją grzania A+++. Przede wszystkim warto wspomnieć, że mamy tu do czynienia z klasą efektywności energetycznej na najwyższym poziomie. Oprócz tego, ogrzewanie klimatyzatorem zapewnia:

– intuicyjną obsługę z poziomu zdalnego sterownika, 

– szybkie uzyskiwanie zadanej temperatury i wysoką wydajność, 

– wysoką energooszczędność, 

– brak konieczności składowania opału, 

– ekologiczność, wiążącą się z brakiem spalin, 

– funkcję filtrowania i oczyszczania powietrza, 

– cicha praca, 

– możliwość dwojakiego użycia jednego urządzenia – zimą do grzania, latem do chłodzenia. 

Czy klimatyzacja może grzać zimą?

Klimatyzator może służyć do ogrzewania domu zimą. Wtedy tym bardziej warto wybrać jednostkę z klasą efektywności energetycznej A+++. Jest to rozwiązanie dedykowane budynkom, których źródłem ogrzewania jest prąd elektryczny. Warto mieć na uwadze to, że klimatyzator z funkcją grzania skutecznie utrzyma zadaną temperaturę nominalną, również wtedy, gdy temperatura za oknem spadnie poniżej zera. Co więcej, jest to o wiele bardziej energooszczędna opcja, niż grzejniki elektryczne, czy farelki, które pobierają znacznie więcej prądu. Pamiętaj, że klimatyzacja to urządzenie wielofunkcyjne, co także przemawia na jego korzyść. 

Jaki klimatyzator z funkcją grzania A+++ polecamy?

W naszej ofercie znajdziesz różne modele klimatyzatorów z funkcją grzania A+++. Dlatego też każdy klient z łatwością znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Polecamy m.in. Daikin Emura, czyli model zaprojektowany zgodnie z nowoczesnym europejskim wzornictwem. Ta propozycja może być sterowana z poziomu urządzenia mobilnego – smartfona lub tabletu, a jej praca jest cicha jak szept – poziom ciśnienia akustycznego spada do 19 dBA. 

Może spodobać Ci się także jednostka naścienna od Rotenso – MIRAI, która za sprawą inwerterowej technologii może działać nawet w ekstremalnych warunkach atmosferycznych. Model ten sprawdzi się nie tylko, jako klimatyzacja domowa, ale też biurowa, czy firmowa. Warto wspomnieć także o jej atrakcyjnym i uniwersalnym designie. Pamiętaj, że klimatyzatorów z funkcją grzania A+++ znajdziesz u nas więcej. Zachęcamy do zapoznania się z całą ofertą, jaką dla Ciebie przygotowaliśmy i skorzystania ze wsparcia specjalisty w zakresie doboru jednostki.

Zobacz także inne wpisy: