Daikin VAM jest nowoczesną klimatyzacją z odzyskiem ciepła, którą możemy określić jako energooszczędną i w pełni skuteczną w pomieszczeniach takich jak, np.: sklepy, restauracje i biura. Darmowe chłodzenie z jej wykorzystaniem następuje wtedy, gdy temperatura na zewnątrz jest niższa, niż na wewnątrz, na przykład w nocy. Ponadto, Daikin VAM zapobiega stratom energii spowodowanym nadmierną wentylacją. Na energooszczędność wpływ ma także specjalnie zaprojektowany w tym celu silnik wentylatora. Wiele innowacyjnych rozwiązań sprawia, że Daikin VAM sprawdzi się doskonale jako jednostka samodzielna lub część systemu SkyAir bądź też VRV.

Daikin VAM – filtry, które gwarantują czyste powietrze

Do Daikin VAM mogą zostać dołączone filtry przeciwpyłowe o średnim i dokładnym stopniu oczyszczania ePM10 70% (M6), ePM1 55% (F7), ePM1 70% (F8). Dzięki temu jednostka spełnia potrzeby klienta oraz regulacje prawne. Jest to opcjonalne, jednak zachęcamy do udoskonalenia klimatyzacji Daikin VAM, co znacznie wpłynie na komfort użytkowania. Warto wspomnieć również o tym, że dodatkowe uzupełnienie jednostki o czujnik CO2 umożliwia poprawę jakości powietrza w pomieszczeniu. Jak możesz się przekonać, Daikin VAM daje Ci wiele możliwości dodatkowych, które z pewnością wpłyną pozytywnie na jakość pracy klimatyzacji.

Co jeszcze gwarantuje Daikin VAM?

Przede wszystkim, klimatyzacja Daikin VAM jest jednostką znacząco energooszczędną. Tę cechę ceni sobie coraz szersze grono użytkowników z przestrzeni biurowej, gastronomicznej i handlowej. Warto jednak wspomnieć także o braku konieczności montowania instalacji spustowej, natężeniu powietrza od 150 m3/h do 2000 m3/h, wymienniku ciepła z wkładem HEP, krótszym czasie instalacji oraz działaniu przy nad- i podciśnieniu. Te wszystkie cechy Daikin VAM pokazują, jak bardzo nowoczesna i praktyczna jest to technologia. Z tego powodu producent doczekał się wielu pozytywnych opinii i został obdarzony zaufaniem, na które pracuje od początku swojej obecności w branży.

Daikin VAM, czyli efekt wieloletniego doświadczenia

Początki producenta Daikin VAM datuje się na 1924 rok. Od tego czasu firma przeszła wiele zmian i modernizacji. Aktualnie jest jedną z bardziej rozpoznawalnych na świecie marek z zakresu klimatyzacji. Wychodząc naprzeciw potrzebom biurowców, restauracji i sklepów powstała jednostka Daikin VAM, która idealnie sprawdza się w tych przestrzeniach. Dzięki niej możesz zaoszczędzić miejsce, które przeznaczysz na przykład do ustawienia niezbędnych w Twojej branży mebli i wyposażenia.

Zaufaj wsparciu specjalisty

Klimatyzację dobiera się nie tylko na podstawie przeznaczenia obiektu, ale też jego wymiarów. Dlatego zachęcamy do skorzystania ze wsparcia specjalisty, który najlepiej oceni, którą z jednostek Daikin VAM powinieneś wybrać. To właśnie fachowiec wykona niezbędne wyliczenia, dokona montażu i nauczy Cię obsługi klimatyzacji. Z całą pewnością jest to ogromne udogodnienie dla każdego przyszłego użytkownika Daikin VAM.

Sprawdź również: