Klimatyzacja do serwerowni z kontrolą dostępu jest jednym z podstawowych elementów wyposażenia pomieszczenia technicznego. Należy pamiętać, że w tego typu miejscach powinny panować odpowiednie warunki, które różnią się od tych, w których funkcjonuje człowiek. Serwerownia z kontrolą dostępu jest miejscem zamkniętym, a do jego poprawnego działania ważna jest optymalna atmosfera wewnątrz dopasowana do technologii. To właśnie ją zapewnia skuteczna klimatyzacja precyzyjna.

Jaka klimatyzacja do serwerowni z kontrolą dostępu?

Klimatyzacja do serwerowni z kontrolą dostępu musi być maksymalnie sprawna. Powinna także być dopasowana do potrzeb urządzeń zgromadzonych w pomieszczeniu. Klimatyzacja precyzyjna o odpowiedniej mocy jest tutaj wskazana. Warto stawiać na sprawdzonych producentów godnych zaufania, takich jak Stulz, który wypuścił na przykład urządzenie CyberAir3 lub CyberRow. Dobór klimatyzacji do serwerowni z kontrolą dostępu dobrze jest powierzyć doświadczonym specjalistom, którzy mają doświadczenie w branży.

Jakie warunki musi zapewnić klimatyzacja do serwerowni z kontrolą dostępu?

Skoro mowa o tym, co musi zapewnić klimatyzacja do serwerowni z kontrolą dostępu, warto sprecyzować, jakie są to wymagania. Mowa tu o wilgotności na poziomie 40-60% i temperaturze wynoszącej 18-27°C. Takie parametry są określane jako prawidłowe dla specyfikacji sprzętu z branży technologicznej. Odpowiednia klimatyzacja do serwerowni z kontrolą dostępu pozwoli na ich osiągnięcie i długotrwałe utrzymanie.

Klimatyzacja do serwerowni z kontrolą dostępu musi być niezawodna

Klimatyzacja do serwerowni z kontrolą dostępu powinna być niezawodna. Jest to ważne dlatego, że zmiana optymalnych warunków w jej wnętrzu, może uszkodzić sprzęt zgromadzony na miejscu. Mowa tu o zmianach takich jak przegrzanie, czy powstanie pleśni, która uszkodzi serwery. Pamiętaj, że klimatyzacja do serwerowni z kontrolą dostępu nie odpowiada jedynie za regulację temperatury w jej wnętrzu, ale też oczyszczanie powietrza, co zmniejsza ryzyko wystąpienia szkód. Dlatego tak ważny jest jej odpowiedni dobór. Trzeba również dokonywać regularnego serwisu klimatyzacji do serwerowni z kontrolą dostępu, który powinien zostać przeprowadzony przez wyszkolonego fachowca. To pozwoli na przedłużenie żywotności technologii.

Ważna jest jakość pracy

Zdecydowanie w przypadku klimatyzacji do serwerowni z kontrolą dostępu ważna jest jakość jej pracy. Dzięki temu zyskasz pewność co do niezawodności klimatyzatora, która wpływa na wytworzenie optymalnych warunków dla sprzętu komputerowego. Prawidłową pracę klimatyzacji do serwerowni z kontrolą dostępu utrzymasz dzięki regularnym przeglądom i serwisowi, podczas których specjalista oceni konieczność przeprowadzenia ewentualnych zmian. Dla branży telekomunikacyjnej pomieszczenia techniczne są kluczowe. Z tego powodu należy dopilnować optymalnego stanu ich wyposażenia, w tym klimatyzatora. Na szczęście, korzystając z usług fachowców z wieloletnim doświadczeniem, proces ten będzie dla Ciebie wyjątkowo komfortowy, a jego efekty skuteczne.

Sprawdź także: