Klimatyzacja na poddaszu to jedyny skuteczny sposób na obniżenie temperatury w tym szczególnym miejscu w domu jednorodzinnym, które najszybciej się nagrzewa. Dochodzi do tego głównie ze względu na przepuszczanie większej ilości promieni słonecznych przez okna dachowe, tendencję dachów skośnych do nagrzewania się i fakt, że ciepłe powietrze unosi się do góry. Dobierając klimatyzację na poddaszu, najpierw należy określić wielkość pomieszczenia. Ogólna zasada mówi, że na każde 10 m2 niezbędnych jest około 1 kW mocy chłodniczej. W zależności od ilości pomieszczeń na poddaszu należy dobrać jednostkę typu split lub multi-split.

Jaka klimatyzacja na poddaszu?

Jak już wspomnieliśmy, na poddaszu sprawdzi się klimatyzacja typu split – z jedną jednostką wewnętrzną lub multi-split – z wieloma jednostkami wewnętrznymi. Jeśli chcesz zamaskować urządzenie, możesz wybrać także opcję kanałową. Pierwsza propozycja sprawdzi się, gdy poddasze składa się z pojedynczego pomieszczenia. Druga i trzecia opcja to rozwiązanie przy kilku pokojach, w których temperatura może być regulowana niezależnie od siebie.

Jaką klimatyzację typu split i multi-split na poddasze wybrać?

Przede wszystkim zarówno przy klimatyzacji typu split, jak i multi-split, zwróć uwagę na moc chłodniczą, nie zużycie energii elektrycznej jednostki. Należy dopasować urządzenie do indywidualnego zapotrzebowania. W naszej ofercie znajdziesz propozycje od marek takich jak Daikin, czy Rotenso. Obaj ci producenci odznaczają się bogatym doświadczeniem i rozumieniem potrzeb użytkownika.

Na jakie parametry zwrócić uwagę?

Warto zastanowić się, jakie parametry klimatyzacji na poddasze są ważne. Przede wszystkim będzie to wspomniane już zapotrzebowanie na moc chłodniczą. To jednak nie wszystko. Przydatne będą także takie funkcje jak zdalne sterowanie, różne tryby działania, filtrowanie powietrza, jego osuszanie i nawilżanie. Bardzo ważna będzie także cicha praca jednostki. Dobrą wiadomością jest to, że nowoczesne klimatyzatory są wyposażone właśnie w takie udogodnienia dla użytkownika.

Jakie urządzenia znajdziesz u nas?

Możemy zaproponować Ci klimatyzatory na poddasze Daikin i Rotenso. Są to jednostki typu split i multi-split najwyższej jakości. Przykładowo, Daikin Emura odznacza się wartością SEER aż do A+++, poziomem ciśnienia akustycznego, które spada do 19 dBA oraz opcjonalnym sterownikiem online. To jednak nie wszystko. Zwróć uwagę na nowoczesny design, opierający się na wzornictwie europejskim. Może Cię także zainteresować klimatyzacja Rotenso Imoto lub Mirai. Dostępnych jest jednak więcej urządzeń. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą, w której znajdziesz nie tylko doradztwo w kwestii doboru klimatyzacji, ale też jej montaż i serwis. Pamiętaj, że regularne serwisowanie urządzeń tego typu ma znaczenie również dla zdrowia użytkowników. Mowa tu m.in. o wymianie lub czyszczeniu filtrów powietrza, w zależności od tego, czy są one jednorazowe, czy nie. Dobrą wiadomością jest to, że w naprawie jednostki wyręczą Cię specjaliści.

Przeczytaj także inne wpisy: