Pomiar temperatury i wilgotności w serwerowni pomaga w kontroli oraz utrzymaniu właściwych warunków dla pracujących wewnątrz maszyn. Nieodpowiedni poziom tych czynników może doprowadzić do awarii, uszkodzeń, a w skrajnych przypadkach – także pożaru. Pomiaru temperatury i wilgotności w serwerowni należy dokonywać regularnie, często jest on zautomatyzowany, wykonywany przez zamontowane w centrum danych urządzenia, czujniki. Optymalna temperatura w serwerowni wynosi ok. 20 stopni Celsjusza, natomiast wilgotność sięga ok. 45%. Takie warunki są bezpieczne dla komputerów, które nieustannie pracują, co ma korzystny wpływ na funkcjonowanie przedsiębiorstwa.

Dlaczego należy dokonywać pomiaru temperatury i wilgotności w serwerowni?

Pomiar temperatury i wilgotności w serwerowni pozwala zaobserwować wszelkie wahania tych czynników. Warto wspomnieć o tym, że działanie maszyn doprowadza do nagrzewania się pomieszczenia, a to z kolei może spowodować przegrzanie lub nawet zajęcie się ogniem komputerów. Pomiar temperatury i wilgotności w serwerowni to sposób na uniknięcie takich wydarzeń. Zbyt wysoki poziom zawilgocenia może z kolei przyczynić się m.in. do korozji powstałej na urządzeniach, natomiast zbyt niski – do gromadzenia się elektryczności statycznej, która jeżeli jest zanadto wysoka, skraca żywotność technologii. Skuteczny pomiar temperatury i żywotności pozwoli na utrzymanie właściwych warunków, które usprawnią pracę firmy.

Jakie urządzenia mogą być pomocne?

Do pomiaru temperatury i wilgotności w serwerowni przyda się z całą pewnością sprawny monitoring parametrów. Praktyczną wskazówką jest to, by montować kilka czujników naraz, co zagwarantuje bardziej realny odczyt danych. Aby utrzymać właściwe warunki, dobrze jest zamontować alarmy, systemy przeciwpożarowe oraz klimatyzację precyzyjną. Stulz CyberAir 3 to jedna z niezawodnych propozycji. Wśród tej serii z łatwością znajdziesz urządzenie, które spełni Twoje oczekiwania. Pomiar temperatury i wilgotności w serwerowni to sposób na zbadanie skuteczności wspomnianych technologii oraz jednocześnie – kontrolę nad serwerami, ich warunkami i ewentualną przyczyną występujących problemów.

Pomiar temperatury i wilgotności w serwerowni to skuteczna profilaktyka

Pomiar temperatury i wilgotności w serwerowni to skuteczne działania profilaktyczne, które zapobiegają wystąpieniu nieprzychylnych dla sprzętu warunków. Sprawdzone urządzenia, wśród których znajdują się czujniki, pozwalają na monitorowanie parametrów i alarmują, kiedy wartości stają się nieodpowiednie. Osoba odpowiedzialna za kontrolowanie pomiaru temperatury i wilgotności w serwerowni będzie mogła w prosty sposób zapoznać się z sytuacją wewnątrz hali serwerów, bez konieczności wchodzenia do środka. Pomiar temperatury i wilgoci w serwerowni jest kwestią kluczową dla nieprzerwanej pracy systemów komputerowych, które wymagają zapewnienia odpowiednich parametrów. Decydując się na sprawdzone rozwiązania, zyskujesz pewność co do jakości wybranej technologii, która będzie chronić Twoje centrum danych.