Przy okazji powstawania nowego budynku lub termomodernizacji już istniejącego może pojawić się pytanie, jaka klimatyzacja do biura sprawdzi się najlepiej? Odpowiadając, trzeba uwzględnić kilka aspektów, m.in. to, czy regulacja temperatury powietrza ma następować w jednym, czy więcej pomieszczeń. Najlepszym rozwiązaniem jest klimatyzacja do biura typu split lub multisplit. Różnica polega na tym, że pierwsza technologia opiera się na połączeniu jednej jednostki zewnętrznej i jednej wewnętrznej, z kolei druga – na jednej jednostce zewnętrznej i podpiętych do niej kilku jednostkach wewnętrznych, dzięki czemu może działać w wielu częściach budynku niezależnie od siebie.

Klimatyzacja do biura typu split

Jedną z możliwości jest klimatyzacja do biura typu split. To rozwiązanie sprawdzi się szczególnie dobrze w miejscach, gdzie pomieszczenie biurowe jest tylko jedno i to właśnie w nim ma działać regulacja temperatury i jakości powietrza. Warto wiedzieć, że niezależnie od tego, jaka klimatyzacja do biura zostanie wybrana, większość urządzeń oferuje także opcję osuszania i oczyszczania atmosfery wewnątrz, co wiąże się z poprawą komfortu dla użytkownika. To dlatego, że dzięki takim funkcjom klimatyzator przeciwdziała powstawaniu grzybów i pleśni oraz usuwa zanieczyszczenia i drobnoustroje z powietrza.

Klimatyzacja do biura typu multisplit – dla kogo?

Klimatyzacja do biura typu multisplit pozwala na niezależną względem pozostałych jednostek regulację temperatury powietrza w wielu pomieszczeniach. Dlatego jest to opcja idealna do większych biurowców, gdzie przestrzeni do pracy jest więcej. Zauważ, że klimatyzacja do biura multisplit, podobnie zresztą jak typu split, może zarówno chłodzić, jak i grzać powietrze. To przyczynia się do tego, że takie urządzenie przydaje się nie tylko latem, ale też i zimą. Jeśli zastanawiasz się, jaka klimatyzacja do biura będzie najlepsza, zdecydowanie powinieneś rozważyć typ multisplit.

Jakiej firmy klimatyzację do biura wybrać?

To, jaka klimatyzacja do biura sprawdzi się najlepiej, jest ważną kwestią, nad którą warto się pochylić. Wskazane jest również to, by zaufać doświadczonej marce, która wypracowała sobie stabilną pozycję na rynku. Jeśli chodzi o dobór klimatyzacji do biura, dobrym rozwiązaniem jest sięgnięcie po produkty producentów takich jak Daikin, czy Rotenso. Obaj mogą pochwalić się wieloletnim stażem w produkcji urządzeń regulujących temperaturę wewnątrz pomieszczeń, do których należą także przestrzenie biurowe. Mogą zainteresować Cię technologie, jak na przykład Daikin Ururu Sarara, czy Rotenso Mirai.

Ważna jest efektywność

W przypadku klimatyzacji do biura ważna jest efektywność danego urządzenia. Musi być ono dostosowane do pracy w konkretnych warunkach i w miejscu, gdzie codziennie przebywa mnóstwo osób. Co ważne, niejednokrotnie w biurowcach nie otwiera się okien, dlatego sprawny klimatyzator jest tym bardziej istotny. To, jaka klimatyzacja do biura jest najlepsza dla danej przestrzeni, należy dobrać indywidualnie. Najpopularniejszymi rozwiązaniami są jednak technologie typu split i multisplit, które, choć tak samo skuteczne, sprawdzą się w innych warunkach.

Sprawdź również: